Folders |
2013 Meet Program - California CIF SDS Sectional Prelims - San Diego SectionPublished by
CIF San Diego Section Championships 2013 - 5/25/2013
5/25/2013
Meet Program
Event 1 Women 4x100 Meter Relay
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 12:30 PM
School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Oceanside /sd SD 'A' 49.53
2 La Costa Cnyn /sd SD 'A' 49.31
3 Rancho Bernrdo/sd SD 'A' 49.11
4 Morse /sd SD 'A' 48.71
5 Cathedral Catholic /sd SD 'A' 48.07
6 Mission Hills /sd SD 'A' 48.56
7 Eastlake /sd SD 'A' 48.88
8 Poway /sd SD 'A' 49.23
9 University Cty/sd SD 'A' 49.36
Section 2 Timed Finals
1 Mater Dei /sd SD 'A' 50.83
2 Monte Vista /sd SD 'A' 50.66
3 La Jolla /sd SD 'A' 50.41
4 Patrick Henry /sd SD 'A' 49.91
5 Otay Ranch /sd SD 'A' 49.60
6 Olympian /sd SD 'A' 49.61
7 Del Norte /sd SD 'A' 50.02
8 Valley Center /sd SD 'A' 50.46
9 Mt. Miguel /sd SD 'A' 50.67
Event 2 Men 4x100 Meter Relay
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 12:44 PM
School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Oceanside /sd SD 'A' 43.32
2 Olympian /sd SD 'A' 43.23
3 University Cty/sd SD 'A' 43.12
4 Helix /sd SD 'A' 42.85
5 Poway /sd SD 'A' 42.25
6 Mt. Carmel /sd SD 'A' 42.38
7 Eastlake /sd SD 'A' 43.05
8 Granite Hills /sd SD 'A' 43.16
9 Monte Vista /sd SD 'A' 43.28
Section 2 Timed Finals
1 Mt. Miguel /sd SD 'A' 44.39
2 La Costa Cnyn /sd SD 'A' 43.72
3 Francis Parker /sd SD 'A' 43.64
4 Madison /sd SD 'A' 43.58
5 Otay Ranch /sd SD 'A' 43.57
6 Del Norte /sd SD 'A' 43.58
7 Valley Center /sd SD 'A' 43.62
8 St. Augustine /sd SD 'A' 43.71
9 Rancho Buena V/Sd SD 'A' 43.74
Event 3 Women 1600 Meter Run
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 12:58 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Bernd, Kelly 9 D-2-Canyon Crest 4:58.97
2 Lawson, Kelly 12 D-1-La Costa/sd 5:03.65
3 Josephson, Carly 9 D-1-Ptrck Hnr/sd 5:04.00
4 Cope, Ashley 11 D-1-Vista/sd 5:04.30
5 Akins, Nia 9 D-1-Rncho Brn/sd 5:04.31
6 Kay, Hannah 12 D-1-Ptrck Hnr/sd 5:04.85
7 Ribeiro, Elaine 12 D-1-Helix/sd 5:05.67
8 Abrahamson, Emma 11 D-1-La Costa/sd 5:05.71
9 Rohner, Bryn 12 D-1-Rnch Buna/sd 5:05.76
10 Abrahamson, Ellie 12 D-1-La Costa/sd 5:06.08
11 Seay, Sabrina 12 D-1-Mt Carmel/sd 5:06.40
12 Wilson, Jourdan 9 D-1-El Camino/sd 5:06.64
Section 2 Timed Finals
1 Flora, Lisa 11 D-1-Escondido/sd 5:07.87
2 Charles, Anne 11 D-2-Canyon Crest 5:08.86
3 Hudson, Kaylee 12 D-2-Vally Cnt/sd 5:10.56
4 Lopez, Emily 12 D-2-Monte Vst/sd 5:11.08
5 Kelly, Ann 10 D-2-Univers C/Sd 5:15.92
6 Von Musser, Montana 10 D-2-Cathedral/sd 5:16.15
7 Flores, Cindy 12 D-2-Kearny/sd 5:17.59
8 Fischer, Janine 11 D-2-San Diegu Ac 5:18.81
9 Lepe, Celina 11 D-2-Monte Vst/sd 5:19.49
10 Moody, Kirsten 10 D-2-Del Norte /s 5:19.79
11 Roberts, Lauren 10 D-2-La Jolla/sd 5:19.94
12 Nielson, Kelsey 11 D-2-Clairemont/s 5:21.88
Event 4 Men 1600 Meter Run
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 1:17 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Braude, Tal 11 D-1-Torrey Pn/sd 4:15.12
2 Sindel, Eric 12 D-1-Mt Carmel/sd 4:16.82
3 Masayesva, Anthony 11 D-1-Serra/sd 4:18.40
4 Jafek, Ben 12 D-1-Torrey Pn/sd 4:18.53
5 Sweet, Ricky 12 D-1-Pt. Loma/sd 4:19.50
6 Ryan, Garrett 12 D-1-Westview/sd 4:19.81
7 Freeman, Christian 12 D-1-Carlsbad/sd 4:20.48
8 Carroll, Ryan 12 D-2-San Diegu Ac 4:20.84
9 Morton, Derek 11 D-1-Mt Carmel/sd 4:21.17
10 Hansen, Tyler 11 D-1-San Marcos/s 4:22.29
11 Martinez, George 12 D-1-Sweetwtr/sd 4:23.16
12 Hoffman, Spencer 12 D-2-Del Norte /s 4:23.50
Section 2 Timed Finals
1 Stidham, Tristan 12 D-1-Ramona/sd 4:23.80
2 Tucker, Alex 10 D-1-Westview/sd 4:23.96
3 Vazquez, Daniel 12 D-2-Castle Pk/sd 4:24.18
4 Quiroz, Mark 11 D-2-Del Norte /s 4:24.43
5 Tu, Johnathan 12 D-2-Canyon Crest 4:24.74
6 Ortiz, Jesus 12 D-2-Castle Pk/sd 4:25.63
7 King, Thomas 12 D-2-Bishop's/sd 4:25.65
8 Bernd, Josh 11 D-2-Canyon Crest 4:26.04
9 Lepe, Steven 12 D-2-Monte Vst/sd 4:27.30
10 Gomez, Daniel 12 D-2-El Capitan/s 4:27.83
11 Rosario, Alejandro 12 D-2-Montgomry/sd 4:28.87
12 Lopez, Miguel 12 D-2-Castle Pk/sd 4:29.04
Event 5 Women 100 Meter Hurdles
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 1:37 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Van, Monique 12 D-1-Steele Canyo 15.39
2 Murray, Maddie 10 D-1-Poway/sd 15.21
3 Lyons-Walker, Janaysha 12 D-1-Morse/sd 15.09
4 Hancock, Kelli 12 D-2-La Jolla/sd 14.72
5 Labrie-Smith, Hannah 10 D-2-Cathedral/sd 14.51
6 Johnson, Dani 9 D-2-Cathedral/sd 14.70
7 Rehm, Morgan 12 D-1-San Psqul/sd 14.86
8 Chang, Alyssa 12 D-1-Otay Ranch/s 15.10
9 Young, Jasmine 11 D-1-Serra/sd 15.29
Section 2 Timed Finals
1 Mandell, Ruby 9 D-2-Del Norte /s 16.81
2 Abagat, Janica 11 D-2-Castle Pk/sd 16.52
3 Wilson, Camille 12 D-2-Coronado/sd 16.24
4 Johnson, Larissa 11 D-1-Poway/sd 15.46
5 Spencer, Jeyla 12 D-1-San Diego/sd 15.41
6 Judkins, Charmayne 12 D-2-Olympian /sd 15.45
7 Garcia, Jessica 11 D-1-Rncho Brn/sd 15.60
8 Nealis, Hannah 9 D-2-Vally Cnt/sd 16.38
9 Begin, Taylor 10 D-2-El Capitan/s 16.59
Event 6 Men 110 Meter Hurdles
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 1:49 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Gill, Brandon 11 D-1-San Psqul/sd 15.61
2 Lachica, Syaariq 11 D-1-Mt Carmel/sd 15.49
3 French, Chris 12 D-1-Poway/sd 15.38
4 Nelson, Tyler 11 D-2-Del Norte /s 14.99
5 Hartinger, Ben 12 D-1-San Psqul/sd 14.51
6 Kenney, Matthew 12 D-1-Carlsbad/sd 14.83
7 Battig, Tairi 11 D-1-Mira Mesa/sd 15.31
8 Trieu, Brandon 12 D-1-Mira Mesa/sd 15.41
9 Martin, Shane 11 D-1-Eastlake/sd 15.50
Section 2 Timed Finals
1 Cable, Nathan 12 D-2-El Capitan/s 16.25
2 Harper, Jerry 11 D-2-Santa Fe Ch 16.11
3 Woodhall, Troy 12 D-2-Canyon Crest 16.03
4 Adelekan, Hammed 12 D-2-Univers C/Sd 15.78
5 Bjornsson, Mark 12 D-1-Otay Ranch/s 15.63
6 Cervantes, Carlos 12 D-2-Brawley /sd 15.64
7 Martin, Davon 12 D-2-Mission B/Sd 16.00
8 Rustin, Kurt 11 D-2-La Jolla/sd 16.08
9 Lewis, Zach 9 D-2-Santana /sd 16.15
Event 7 Women 400 Meter Run
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 2:01 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Birks, Lateefah 11 D-1-Mira Mesa/sd 59.33
2 Gould, Michelle 9 D-1-La Costa/sd 58.68
3 Lopez, Lauren 12 D-1-Carlsbad/sd 57.36
4 Mongiovi, Melissa 10 D-1-West Hlls/sd 56.90
5 Zlatic, Karly 12 D-2-La Jolla/sd 56.55
6 Armitage, Betsy 12 D-2-Clairemont/s 56.80
7 Hernandez, Alexis 12 D-1-Mt Carmel/sd 57.05
8 Large, Kaitlin 12 D-1-Carlsbad/sd 58.46
9 Garces, Sarah 12 D-1-Eastlake/sd 59.05
Section 2 Timed Finals
1 Flemming, Gabie 11 D-2-Monte Vst/sd 1:02.33
2 Hobrock, Claire 9 D-2-Cathedral/sd 1:01.03
3 Harmeyer, Jenna 10 D-2-La Jolla/sd 1:00.38
4 Best, Sydney 9 D-2-Del Norte /s 59.94
5 Chadwick, Anita 10 D-1-La Costa/sd 59.38
6 Lynaugh, Karissa 10 D-1-Carlsbad/sd 59.69
7 McCurdy, Katy 12 D-2-Del Norte /s 1:00.19
8 Smith, Brianna 10 D-2-Kearny/sd 1:00.59
9 Valdez, Alyssa 9 D-2-Central Unio 1:02.02
Event 8 Men 400 Meter Run
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 2:13 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Johnson, Erroll 12 D-1-Helix/sd 50.61
2 Lucido, Jerome 12 D-2-Del Norte /s 50.31
3 McInerny, Michael 12 D-2-Vally Cnt/sd 50.22
4 Ozenbaugh, Sam 12 D-1-Poway/sd 49.89
5 Thomas, Brian 11 D-1-Scripps R/Sd 47.82
6 Howard, Brandon 12 D-1-Steele Canyo 49.45
7 Paraiso, Darren 12 D-1-Otay Ranch/s 50.13
8 Babiash, Derek 12 D-1-Poway/sd 50.23
9 Dehaven, Blake 11 D-1-Granite H/Sd 50.46
Section 2 Timed Finals
1 Sexton, Nick 9 D-2-Christian/sd 52.04
2 Jones, Joshua 12 D-2-Escondido Ch 51.90
3 Durall, Jack 11 D-2-Del Norte /s 51.37
4 Luna, Andrew 12 D-1-San Psqul/sd 50.98
5 Jones, Alex 11 D-2-Francis Park 50.64
6 Kuzminsky, Jack 11 D-1-Torrey Pn/sd 50.92
7 Jackson, Jemeil 11 D-2-Monte Vst/sd 51.10
8 Frimpong, Justice 12 D-2-Univers C/Sd 51.86
9 Essex, Nick 12 D-2-Del Norte /s 51.94
Event 9 Women 100 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 2:25 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Dozier, Talisha 11 D-2-Mt Miguel/sd 12.41
2 Patterson, Jackie 9 D-1-Rncho Brn/sd 12.32
3 Rehm, Morgan 12 D-1-San Psqul/sd 12.23
4 Johnson, Dani 9 D-2-Cathedral/sd 12.14
5 Acolatse, Suzie 10 D-1-Mission Hill 11.92
6 Lawson, Kayla 12 D-1-Eastlake/sd 12.01
7 Labrie-Smith, Hannah 10 D-2-Cathedral/sd 12.15
8 Gonzalez, Viviana 12 D-2-Mater Dei /s 12.24
9 Gillon, Tiahna 12 D-1-Hilltop /sd 12.36
Section 2 Timed Finals
1 Conlin, Dana 12 D-2-Cathedral/sd 12.80
2 Jones, Deozjane 12 D-2-Univers C/Sd 12.68
3 Johnson, Nicole 11 D-2-Olympian /sd 12.50
4 Headley, Salma 9 D-1-Oceanside/sd 12.47
5 LiDrazzah, Ralaina 10 D-2-Olympian /sd 12.43
6 Harper, Kassidy 11 D-1-Morse/sd 12.47
7 Stallman, Holly 9 D-1-Ramona/sd 12.49
8 Oliver, Jasmine 12 D-1-Morse/sd 12.51
9 Piland, Jaia 10 D-2-Mission B/Sd 12.77
Event 10 Men 100 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 2:37 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Dosier, DJ 11 D-2-Monte Vst/sd 11.01
2 Cottrell, Michael Thai 11 D-1-Oceanside/sd 10.96
3 Smith, Alexander 12 D-2-Mt Miguel/sd 10.93
4 Lucas, Brandon 11 D-1-Poway/sd 10.86
5 Brown, Nehemiah 12 D-1-Valhalla/sd 10.73
6 Ardis, Antony 12 D-1-La Costa/sd 10.81
7 Le, Michael 12 D-1-Scripps R/Sd 10.93
8 Gross, Nehemiah 12 D-1-Poway/sd 10.96
9 Lewis, Kyle 12 D-1-San Marcos/s 10.99
Section 2 Timed Finals
1 Carter, Tanner 11 D-2-Cathedral/sd 11.29
2 Brown, Darien 10 D-2-La Jolla Cd/ 11.25
3 Ricks, Anthony 11 D-2-Vally Cnt/sd 11.15
4 Whiting, Ty'Shaun 10 D-1-Lincoln /sd 11.06
5 Doan, Paul 11 D-2-St Agstn/sd 11.04
6 Ezeokoli, Tobe 11 D-1-Mt Carmel/sd 11.05
7 Mayberry, Ayman 11 D-2-Francis Park 11.12
8 Nobel, Markel 9 D-2-Palo Verde/s 11.23
9 Bartolome, Jerome 12 D-2-Univers C/Sd 11.28
Event 11 Women 800 Meter Run
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 2:49 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Gillespie, Carina 12 D-1-Otay Ranch/s 2:13.00
2 Harbison, Kaelyn 12 D-1-Westview/sd 2:14.46
3 Sammer, Katie 11 D-1-Rncho Brn/sd 2:15.46
4 Miller, Delaney 11 D-2-Racific Ridg 2:16.30
5 Shade, Alex 12 D-1-Ptrck Hnr/sd 2:16.32
6 Seamans, Taylor 10 D-1-Torrey Pn/sd 2:17.43
7 Verhees, Ella 12 D-1-Pt. Loma/sd 2:17.81
8 Oetting, Emily 12 D-1-Carlsbad/sd 2:18.44
9 Bernd, Kelly 9 D-2-Canyon Crest 2:18.96
10 Debrosse, Sylvie 11 D-1-El Camino/sd 2:19.40
11 Wilson, Jourdan 9 D-1-El Camino/sd 2:19.43
12 Rietman, Makaela 10 D-1-El Camino/sd 2:20.41
Section 2 Timed Finals
1 Fierro, Samantha 11 D-2-San Diegu Ac 2:20.73
2 Hernandez, Alexandra 10 D-1-Granite H/Sd 2:20.93
3 Andino, Ellissya 10 D-1-Rncho Brn/sd 2:20.94
4 Flores, Cindy 12 D-2-Kearny/sd 2:21.48
5 Lopez, Emily 12 D-2-Monte Vst/sd 2:21.52
6 Charles, Anne 11 D-2-Canyon Crest 2:21.59
7 Smith, Priscilla 11 D-2-Central Unio 2:23.11
8 Carroll, Megan 12 D-2-La Jolla/sd 2:25.07
9 Moody, Kirsten 10 D-2-Del Norte /s 2:26.19
10 Fitzgerald, Kaylee 11 D-2-Cathedral/sd 2:27.23
11 Nielson, Kelsey 11 D-2-Clairemont/s 2:28.13
12 Johnson, Chandler 11 D-2-Clairemont/s 2:28.41
Event 12 Men 800 Meter Run
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 3:02 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Senese, Jared 12 D-1-Mt Carmel/sd 1:53.71
2 Grigoriev, Alex 12 D-1-Rncho Brn/sd 1:53.82
3 Gronotte, Alex 12 D-1-Westview/sd 1:54.39
4 Hernandez, Shelby 12 D-1-Helix/sd 1:55.66
5 Alvarado, Bryan 11 D-1-Sweetwtr/sd 1:56.44
6 Bieraugel, Nick 12 D-1-Mission Hill 1:56.52
7 Snow, Scott 12 D-1-Carlsbad/sd 1:57.28
8 Lawson, Lucas 12 D-2-Cathedral/sd 1:57.38
9 Barr, Chris 11 D-2-St Agstn/sd 1:57.46
10 Greer, Bannon 11 D-2-Vally Cnt/sd 1:57.93
11 Tamayo, Victor 12 D-1-El Camino/sd 1:57.93
12 Famolaro, Nick 11 D-1-West Hlls/sd 1:58.54
13 Soto, Oscar 11 D-1-El Cajjon V 1:58.54
Section 2 Timed Finals
1 Cruz, Jesus 11 D-1-Ptrck Hnr/sd 1:59.24
2 Grant, Garrett 11 D-2-Del Norte /s 1:58.74
3 Ortiz, Jesus 12 D-2-Castle Pk/sd 1:58.77
4 Unger, Sean 11 D-1-Carlsbad/sd 1:59.09
5 Vazquez, Daniel 12 D-2-Castle Pk/sd 1:59.18
6 Wong, Darin 11 D-2-La Jolla Cd/ 1:59.45
7 Carroll, Ryan 12 D-2-San Diegu Ac 1:59.82
8 Pettit, Michael 12 D-2-Bishop's/sd 2:00.89
9 Wilson, Daniel 12 D-2-High Tech Hi 2:00.97
10 Mercado, Juan 11 D-2-Central Unio 2:01.82
11 Scheidt, Steven 11 D-2-Univers C/Sd 2:02.11
Event 13 Women 300 Meter Hurdles
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 3:15 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 De Jerez, Alyssabeth 12 D-1-Bnta Vsta/sd 46.14
2 Young, Jasmine 11 D-1-Serra/sd 45.57
3 Lyons-Walker, Janaysha 12 D-1-Morse/sd 44.86
4 Rehm, Morgan 12 D-1-San Psqul/sd 44.32
5 Hancock, Kelli 12 D-2-La Jolla/sd 42.97
6 Labrie-Smith, Hannah 10 D-2-Cathedral/sd 43.23
7 Garcia, Jessica 11 D-1-Rncho Brn/sd 44.58
8 Spencer, Jeyla 12 D-1-San Diego/sd 44.96
9 Van, Monique 12 D-1-Steele Canyo 45.77
Section 2 Timed Finals
1 Nyofu, Taraja 11 D-2-Univers C/Sd 48.49
2 Hernandez, Sophia 10 D-2-San Diegu Ac 47.57
3 Velarde, Ana 12 D-2-Del Norte /s 47.46
4 Mandell, Ruby 9 D-2-Del Norte /s 47.03
5 Cuhna, Karissa 11 D-1-West Hlls/sd 46.37
6 Johnson, Larissa 11 D-1-Poway/sd 46.51
7 Judkins, Charmayne 12 D-2-Olympian /sd 47.32
8 DeLaRosa, Mercedes 12 D-2-Mt Miguel/sd 47.55
9 Knudsen, Natalie 10 D-2-Cathedral/sd 48.01
Event 14 Men 300 Meter Hurdles
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 3:27 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Cervantes, Carlos 12 D-2-Brawley /sd 40.50
2 Battig, Tairi 11 D-1-Mira Mesa/sd 40.22
3 Nelson, Tyler 11 D-2-Del Norte /s 39.47
4 French, Chris 12 D-1-Poway/sd 39.09
5 Howard, Brandon 12 D-1-Steele Canyo 38.56
6 Hartinger, Ben 12 D-1-San Psqul/sd 39.04
7 Hernandez, Danny 12 D-2-Castle Pk/sd 39.45
8 Riley, Brian 12 D-1-Rncho Brn/sd 40.01
9 Johnson, Lorenzo 11 D-1-Serra/sd 40.34
Section 2 Timed Finals
1 Moore, Kevin 11 D-2-Madison /sd 42.66
2 Ramirez, Ismael 12 D-2-Central Unio 41.88
3 Liborio, Felipe 11 D-2-Castle Pk/sd 41.50
4 Stidum, O'Neal 12 D-2-Mt Miguel/sd 41.10
5 Podraza, Danny 12 D-1-Scripps R/Sd 41.03
6 Bjornsson, Mark 12 D-1-Otay Ranch/s 41.07
7 Martinez, Jose 11 D-1-Sweetwtr/sd 41.21
8 Skillin, Quinn 11 D-2-Univers C/Sd 41.80
9 Marcus, Brian 10 D-2-Calvin C/ sd 42.07
Event 15 Women 200 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 3:39 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Dozier, Talisha 11 D-2-Mt Miguel/sd 25.58
2 LiDrazzah, Ralaina 10 D-2-Olympian /sd 25.37
3 Hernandez, Alexis 12 D-1-Mt Carmel/sd 25.19
4 Mongiovi, Melissa 10 D-1-West Hlls/sd 24.82
5 Acolatse, Suzie 10 D-1-Mission Hill 24.30
6 Johnson, Dani 9 D-2-Cathedral/sd 24.81
7 Zlatic, Karly 12 D-2-La Jolla/sd 24.88
8 Lawson, Kayla 12 D-1-Eastlake/sd 25.26
9 Gonzalez, Viviana 12 D-2-Mater Dei /s 25.39
Section 2 Timed Finals
1 Finney, Katlyn 11 D-2-Mt Miguel/sd 26.57
2 Santana, Hailie 10 D-2-Vally Cnt/sd 26.16
3 Burrell, Daeniesha 11 D-1-Chula Vst/sd 25.97
4 Oliver, Jasmine 12 D-1-Morse/sd 25.93
5 Harper, Kassidy 11 D-1-Morse/sd 25.65
6 Stallman, Holly 9 D-1-Ramona/sd 25.75
7 Johnson, Nicole 11 D-2-Olympian /sd 25.93
8 Gillon, Tiahna 12 D-1-Hilltop /sd 25.97
9 Curry, Breanna 11 D-2-Univers C/Sd 26.22
Event 16 Men 200 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 3:51 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Dosier, DJ 11 D-2-Monte Vst/sd 22.31
2 Brown, Nehemiah 12 D-1-Valhalla/sd 22.09
3 Gibson, Isaiah 12 D-2-Olympian /sd 22.00
4 Pater, Scott 12 D-1-Mt Carmel/sd 21.85
5 Ardis, Antony 12 D-1-La Costa/sd 21.36
6 Lucas, Brandon 11 D-1-Poway/sd 21.69
7 Lewis, Kyle 12 D-1-San Marcos/s 21.88
8 Gross, Nehemiah 12 D-1-Poway/sd 22.06
9 Ezeokoli, Tobe 11 D-1-Mt Carmel/sd 22.23
Section 2 Timed Finals
1 Mayberry, Ayman 11 D-2-Francis Park 22.84
2 Jones, Alex 11 D-2-Francis Park 22.74
3 Beck, Alex 10 D-2-Tri-City Ch 22.69
4 Mondane, Jalen 12 D-1-Eastlake/sd 22.50
5 Doan, Paul 11 D-2-St Agstn/sd 22.40
6 Ricks, Anthony 11 D-2-Vally Cnt/sd 22.49
7 Robinson, Kiel 12 D-1-Mission Hill 22.51
8 Sourapas, Christian 10 D-2-Francis Park 22.70
9 Carter, Tanner 11 D-2-Cathedral/sd 22.76
Event 17 Women 3200 Meter Run
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 4:03 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Miller, Brianna 12 D-1-Carlsbad/sd 11:00.73
2 O'Connell, Kelsey 12 D-1-Torrey Pn/sd 11:01.35
3 Seay, Sabrina 12 D-1-Mt Carmel/sd 11:05.62
4 Bosler, Rebekah 11 D-1-La Costa/sd 11:06.21
5 Abrahamson, Ellie 12 D-1-La Costa/sd 11:07.73
6 Ortlieb, Angela 10 D-1-San Psqul/sd 11:10.03
7 Lawson, Kelly 12 D-1-La Costa/sd 11:13.24
8 Abrahamson, Emma 11 D-1-La Costa/sd 11:13.30
9 Kay, Hannah 12 D-1-Ptrck Hnr/sd 11:14.07
10 Sanborn, Jessica 12 D-2-Cathedral/sd 11:15.99
11 Abrahamson, Sarah 9 D-1-La Costa/sd 11:17.99
12 Bronars, Toni 10 D-1-Scripps R/Sd 11:20.13
13 Hughes, Andrea 12 D-1-Valhalla/sd 11:20.79
14 Volk, Sophia 12 D-2-Univers C/Sd 11:25.74
15 Hudson, Kaylee 12 D-2-Vally Cnt/sd 11:32.83
16 Carpenter, Kayden 10 D-2-El Capitan/s 11:34.27
17 Von Musser, Montana 10 D-2-Cathedral/sd 11:34.80
18 Doyle, Monica 12 D-2-Del Norte /s 11:37.43
19 Mitchell, Ashley 12 D-2-Del Norte /s 11:39.34
20 Lepe, Celina 11 D-2-Monte Vst/sd 11:45.32
21 Charles, Anne 11 D-2-Canyon Crest 11:46.72
22 Linsky, Jordan 11 D-2-La Jolla/sd 11:47.62
23 Bohan, Rachel 9 D-2-Cathedral/sd 11:50.66
24 Steffen, Rachel 11 D-2-Coronado/sd 11:54.12
Event 18 Men 3200 Meter Run
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 4:21 PM
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Martin, Shay 12 D-1-Carlsbad/sd 9:23.47
2 Braude, Tal 11 D-1-Torrey Pn/sd 9:24.97
3 Ryan, Garrett 12 D-1-Westview/sd 9:25.16
4 Fahy, Steven 11 D-1-La Costa/sd 9:25.65
5 Tellames, Andrew 11 D-1-Orng Gln/sd 9:25.93
6 Freeman, Christian 12 D-1-Carlsbad/sd 9:26.30
7 Schaefer, Jeff 12 D-1-Carlsbad/sd 9:27.57
8 Gee, Brendan 12 D-1-Rncho Brn/sd 9:28.23
9 Hansen, Tyler 11 D-1-San Marcos/s 9:29.49
10 Masayesva, Anthony 11 D-1-Serra/sd 9:30.31
11 Martinez, George 12 D-1-Sweetwtr/sd 9:33.66
12 Sherman, Jacob 12 D-1-Bnta Vsta/sd 9:34.43
13 Lepe, Steven 12 D-2-Monte Vst/sd 9:39.21
14 Quiroz, Mark 11 D-2-Del Norte /s 9:42.35
15 Diehr, Julius 10 D-2-La Jolla Cd/ 9:44.39
16 Kilman, Alex 11 D-2-Bishop's/sd 9:45.61
17 Inumerable, Eric 11 D-2-Del Norte /s 9:52.27
18 Lopez, Miguel 12 D-2-Castle Pk/sd 9:54.34
19 Goulding, Callum 11 D-2-Canyon Crest 9:54.85
20 Castillejos, David 11 D-2-La Jolla Cd/ 9:57.04
21 Rodriguez, Rod 9 D-2-Vally Cnt/sd 9:57.20
22 Mock, Andrew 12 D-2-Cathedral/sd 9:57.87
23 Darwell, Reoh 11 D-2-El Capitan/s 9:59.21
24 Halter, Chris 10 D-2-Bishop's/sd 10:02.08
Event 19 Women 4x400 Meter Relay
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 4:39 PM
School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Otay Ranch /sd SD 'A' 4:01.51
2 West Hills /sd SD 'A' 4:00.81
3 Del Norte /sd SD 'A' 3:58.96
4 Carlsbad /sd SD 'A' 3:57.99
5 Bonita Vista /sd SD 'A' 3:56.49
6 La Jolla /sd SD 'A' 3:56.61
7 Rancho Bernrdo/sd SD 'A' 3:58.24
8 Mt. Carmel /sd SD 'A' 3:59.10
9 Eastlake /sd SD 'A' 4:01.26
Section 2 Timed Finals
1 High Tech High SD 'A' 4:17.37
2 Valley Center /sd SD 'A' 4:10.15
3 Monte Vista /sd SD 'A' 4:09.43
4 Olympian /sd SD 'A' 4:05.24
5 La Costa Cnyn /sd SD 'A' 4:03.41
6 Torrey Pines /sd SD 'A' 4:03.93
7 University Cty/sd SD 'A' 4:05.98
8 Cathedral Catholic /sd SD 'A' 4:09.56
9 Central Union /sd SD 'A' 4:10.48
Event 20 Men 4x400 Meter Relay
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 4:57 PM
School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Rancho Bernrdo/sd SD 'A' 3:26.81
2 Cathedral Catholic /sd SD 'A' 3:26.22
3 Olympian /sd SD 'A' 3:24.42
4 Westview /sd SD 'A' 3:22.64
5 Mt. Carmel /sd SD 'A' 3:21.25
6 Steele Canyon /sd SD 'A' 3:22.61
7 Poway /sd SD 'A' 3:23.88
8 Helix /sd SD 'A' 3:25.52
9 Granite Hills /sd SD 'A' 3:26.48
Section 2 Timed Finals
1 Brawley /sd SD 'A' 3:30.24
2 Castle Park /sd SD 'A' 3:29.77
3 El Capitan /sd SD 'A' 3:29.70
4 Valley Center /sd SD 'A' 3:28.13
5 Del Norte /sd SD 'A' 3:26.96
6 Carlsbad /sd SD 'A' 3:27.75
7 San Pasqual /sd SD 'A' 3:28.63
8 Central Union /sd SD 'A' 3:29.76
9 Francis Parker /sd SD 'A' 3:29.88
Event 21 Women High Jump
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 11:00 AM
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 Nardi, Caitlin 12 D-1-Valhalla/sd 4-11.00
2 Kulhanek, Kristen D-2-Monte Vst/sd 4-11.00
3 Bequer, Christina 12 D-2-Palo Verde/s 4-11.00
4 Snownden, Tiara 12 D-1-Southwest (I 5-01.00
5 Knudsen, Natalie 10 D-2-Cathedral/sd 5-01.00
6 Smith, Sierra 11 D-2-Coronado/sd 5-03.00
7 Slack, Mariah 12 D-1-Vista/sd 5-03.00
8 Rowlett, Ravyn 11 D-1-Carlsbad/sd 5-03.00
9 Yates, Sydney 10 D-1-Rnch Buna/sd 5-03.00
10 Curry, Breanna 11 D-2-Univers C/Sd 5-07.00
Flight 2 Finals
1 Sanders, Makenna 11 D-1-San Diego/sd 4-11.00
2 Kennedy, Alyjah 10 D-1-Serra/sd 4-11.00
3 Gorman, Jennifer 12 D-1-Rncho Brn/sd 4-11.00
4 Lusky, Katrina 10 D-2-Calvin C/ sd 4-11.00
5 Vaupel, Erin 9 D-1-Carlsbad/sd 4-11.00
6 Martin, Desi 10 D-1-Westview/sd 4-11.00
7 Fields, Emily 10 D-2-Cathedral/sd 4-11.00
8 Hemphill, Fatia 12 D-2-Guajome Park 4-11.00
9 Goulding, Irlanda 10 D-2-Coronado/sd 4-11.00
Event 22 Women Pole Vault
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 1:00 PM
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 Paik, Kristine 12 D-1-Torrey Pn/sd 9-09.00
2 Girley, Destiny 12 D-1-Carlsbad/sd 9-09.00
3 Lynch, Katy 10 D-1-Steele Canyo 10-03.00
4 Puett, Sierra 12 D-1-Escondido/sd 10-03.00
5 Kothari, Tenaya 12 D-1-Torrey Pn/sd 10-03.00
6 Tolda, Jady 12 D-2-Cathedral/sd 10-09.00
7 Bartsch, Lauren 11 D-2-Coronado/sd 10-09.00
8 Lian, Mimi 12 D-1-Rncho Brn/sd 11-03.00
9 Jackson, Courtney 11 D-1-Ramona/sd 11-03.00
10 Farr, Hayley 11 D-1-Ptrck Hnr/sd 11-09.00
Flight 2 Finals
1 Kimmel, Katharine 12 D-2-Bishop's/sd 8-09.00
2 Chandler, Clair 10 D-2-Cathedral/sd 8-09.00
3 Bumbaugh, Jennifer 9 D-2-Cathedral/sd 8-09.00
4 Kulhanek, Kayla 12 D-2-Monte Vst/sd 8-09.00
5 Im, Lauren 12 D-2-Canyon Crest 8-09.00
6 Agnew, Madison 11 D-2-Univers C/Sd 9-03.00
7 Chute, Rosemarie 12 D-2-La Jolla/sd 9-03.00
8 Henderson, Victoria 12 D-2-Coronado/sd 9-03.00
9 Tyler, Jazmine 12 D-1-La Costa/sd 9-09.00
Event 23 Women Long Jump
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 10:00 AM
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 Hopson, Madeline 11 D-2-Coronado/sd 16-10.00
2 Caddell, Nicole 12 D-2-Christian/sd 16-10.75
3 Noiseaux, Johnna 10 D-1-Eastlake/sd 17-00.00
4 Van, Monique 12 D-1-Steele Canyo 17-01.25
5 Shuler, Kylene 9 D-2-Julian /sd 17-03.50
6 Cromer, Christina 11 D-2-Univers C/Sd 17-06.00
7 Muhammad, Hadiyah 11 D-2-La Jolla Cd/ 17-09.00
8 Dozier, Talisha 11 D-2-Mt Miguel/sd 17-11.00
9 Zlatic, Karly 12 D-2-La Jolla/sd 18-04.00
Flight 2 Finals
1 Polese, Isabella 10 D-1-Pt. Loma/sd 16-01.75
2 Haselhuhn, Julia 11 D-1-Carlsbad/sd 16-03.00
3 Dotterweich, Rachel 11 D-1-San Psqul/sd 16-05.00
4 Phillips, Sarah 10 D-2-Cathedral/sd 16-05.50
5 Rackley, Racquel 11 D-1-La Costa/sd 16-06.25
6 Morris, Shatesha 11 D-1-San Diego/sd 16-06.25
7 Slack, Mariah 12 D-1-Vista/sd 16-07.75
8 Harmeyer, Jenna 10 D-2-La Jolla/sd 16-09.00
9 Samson, Sherri 12 D-1-Morse/sd 16-09.75
Event 24 Women Triple Jump
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 1:15 PM
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 Morris, Shatesha 11 D-1-San Diego/sd 35-04.00
2 Collins, Sheree 12 D-1-Lincoln /sd 35-05.25
3 Nash, Olivia 9 D-2-Calvin C/ sd 35-05.50
4 Garcia, Maria 12 D-1-Sweetwtr/sd 35-05.50
5 Muhammad, Hadiyah 11 D-2-La Jolla Cd/ 36-00.00
6 Noiseaux, Johnna 10 D-1-Eastlake/sd 36-05.50
7 Cole, Caitlin 11 D-2-Del Norte /s 37-03.00
8 Kennedy, Alyjah 10 D-1-Serra/sd 37-06.50
9 Van, Monique 12 D-1-Steele Canyo 38-03.25
Flight 2 Finals
1 Barnes, Sydney 9 D-2-Olympian /sd 33-06.00
2 Lusky, Katrina 10 D-2-Calvin C/ sd 33-08.25
3 Roberson, Satori 9 D-2-La Jolla/sd 33-09.00
4 Chen, Ashley 11 D-2-Canyon Crest 34-01.25
5 Hopson, Madeline 11 D-2-Coronado/sd 34-04.50
6 Hickman, Miracl 11 D-2-Classical Ac 34-05.00
7 McClintick, Alyssa 11 D-1-Mt Carmel/sd 35-02.25
8 Haselhuhn, Julia 11 D-1-Carlsbad/sd 35-02.75
9 Mathis, Avyon 12 D-1-Scripps R/Sd 35-03.75
Event 25 Women Shot Put
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 2:00 PM
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 Smith, Jashell 12 D-1-Helix/sd 36-03.25
2 Panebianco, Helen 12 D-1-Helix/sd 36-05.25
3 Mohamed, Khiya 9 D-2-Imperial /sd 37-05.75
4 Ellis, Erica 12 D-1-Westview/sd 38-02.25
5 Osby, Kiely 11 D-1-Escondido/sd 38-03.25
6 Walker, Brandi 12 D-1-Rncho Brn/sd 39-03.00
7 Tausaga, Laulauga 9 D-2-Mt Miguel/sd 39-05.50
8 Sierra, Vanessa 12 D-2-El Capitan/s 39-09.00
9 Ward, Grace 12 D-1-Hoover/sd 42-00.50
Flight 2 Finals
1 Lewis, Tierrah 10 D-2-Health Scien 31-11.00
2 Reilly, Savanna 11 D-2-Vally Cnt/sd 33-05.75
3 Jackson, Maya 12 D-2-Francis Park 33-11.00
4 Bell, Brooke 10 D-2-Calvin C/ sd 34-01.25
5 Driver, Billie 12 D-2-Mater Dei /s 34-02.25
6 Cheadle, Jessica 12 D-1-Escondido/sd 34-03.50
7 Williams, Amanda 11 D-1-Fallbrook/sd 34-09.00
8 Dozier, Sabrina 10 D-1-Steele Canyo 35-05.25
9 Jackson, Teairah 10 D-2-Castle Pk/sd 35-08.00
Event 26 Women Discus Throw
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 10:00 AM
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 Jackson, Teairah 10 D-2-Castle Pk/sd 113-01
2 Nofadgi, Ester 10 D-1-Hoover/sd 114-11
3 Sierra, Vanessa 12 D-2-El Capitan/s 116-06
4 Ross, Ashley 12 D-1-Eastlake/sd 117-05
5 Osby, Kiely 11 D-1-Escondido/sd 119-07
6 Dozier, Sabrina 10 D-1-Steele Canyo 121-02
7 Jackson, Maya 12 D-2-Francis Park 122-09
8 Haury, Zaybree 12 D-1-Scripps R/Sd 124-02
9 Smith, Jashell 12 D-1-Helix/sd 131-00
Flight 2 Finals
1 Tausaga, Laulauga 9 D-2-Mt Miguel/sd 97-08
2 Garcia, Marisol 11 D-2-Holtville/sd 102-03
3 Pugal, Maegan 11 D-2-Del Norte /s 104-07
4 Reilly, Savanna 11 D-2-Vally Cnt/sd 104-08
5 Montion, Sarah 10 D-2-Castle Pk/sd 107-03
6 Wolfblack, Anessa 12 D-1-Chula Vst/sd 108-07
7 Panebianco, Helen 12 D-1-Helix/sd 110-06
8 Andersen, Brooke 12 D-1-Rnch Buna/sd 111-01
9 Bell, Brooke 10 D-2-Calvin C/ sd 111-11
Event 27 Men High Jump
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 1:30 PM
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 Rogers, Keith 12 D-1-Valhalla/sd 6-01.00
2 Pavlovics, Jake 12 D-1-Rncho Brn/sd 6-01.00
3 Pritchett, Devonte 12 D-2-Univers C/Sd 6-01.00
4 Bush, Charlie 11 D-1-Poway/sd 6-03.00
5 Owen, Dejuan 12 D-1-Bnta Vsta/sd 6-03.00
6 Hilliard, Donnie 12 D-1-Rnch Buna/sd 6-03.00
7 Benson, DeAndre 11 D-1-Pt. Loma/sd 6-03.00
8 Heartfield, D'Yronn 10 D-2-Mt Miguel/sd 6-03.00
9 Williams, Jean-Christian 12 D-1-Mission Hill 6-03.00
Flight 2 Finals
1 Frapwell, Kolten 12 D-2-Canyon Crest 5-09.00
2 Johnson, Myles 9 D-2-St Agstn/sd 5-09.00
3 Smith, Devin 11 D-2-El Capitan/s 5-09.00
4 Kuamoo, Jacob 12 D-2-Palo Verde/s 5-11.00
5 Abrahms, Daniel 10 D-2-Cathedral/sd 5-11.00
6 Vedire, Atiyota 12 D-2-Palo Verde/s 5-11.00
7 Wetzel, Chad 12 D-2-Del Norte /s 5-11.00
8 Grey, Colin 12 D-2-Francis Park 5-11.00
9 Rettig, Dillion 11 D-2-El Capitan/s 5-11.00
10 Arroyo, Tyler 11 D-1-Westview/sd 5-11.00
11 Holder, Mikah 11 D-1-Oceanside/sd 5-11.00
Event 28 Men Pole Vault
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 10:30 AM
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 Drammissi, Nick 12 D-2-El Capitan/s 13-04.00
2 Sones, Eric 11 D-1-Vista/sd 13-04.00
3 Poole, Sean 12 D-1-Poway/sd 13-04.00
4 Johnson, Kannon 11 D-1-Oceanside/sd 13-10.00
5 Holstrom, Patrick 12 D-1-Rncho Brn/sd 13-10.00
6 Elder, James 12 D-1-Escondido/sd 13-10.00
7 Bush, Charlie 11 D-1-Poway/sd 14-04.00
8 Wagenveld, Michael 11 D-2-Calvin C/ sd 14-04.00
9 Pater, Kyle 12 D-1-Mt Carmel/sd 15-04.00
10 Law, Xander 12 D-1-Otay Ranch/s 15-10.00
Flight 2 Finals
1 Ramsey, Elias 12 D-2-El Capitan/s 12-04.00
2 Davis, Brendan 12 D-2-Del Norte /s 12-04.00
3 Stout, Jacob 11 D-2-Calvin C/ sd 12-04.00
4 Gold, Jack 12 D-2-Coronado/sd 12-04.00
5 Rombach, Bobby 12 D-2-Canyon Crest 12-04.00
6 Bingham, Kevin 11 D-2-Univers C/Sd 12-10.00
7 DeJong, Robert 12 D-2-Calvin C/ sd 12-10.00
8 Sutherland, Cody 11 D-1-Westview/sd 13-04.00
Event 29 Men Long Jump
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 11:30 AM
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 LeBlanc, Kyle 11 D-2-Univers C/Sd 21-10.00
2 Webster, Harrison 12 D-1-Mira Mesa/sd 21-11.50
3 Nelson, Tyler 11 D-2-Del Norte /s 22-00.25
4 Carter, Chris 11 D-2-Imperial /sd 22-01.75
5 Carter, Rashawn 12 D-1-Serra/sd 22-02.25
6 Adair, Ivy 12 D-1-Rncho Brn/sd 22-06.00
7 Pater, Scott 12 D-1-Mt Carmel/sd 22-10.50
8 Simpson, Alexander 12 D-2-Univers C/Sd 23-05.00
9 Rush-Dunigan, Sydney 12 D-1-Pt. Loma/sd 23-09.75
Flight 2 Finals
1 Nobel, Markel 9 D-2-Palo Verde/s 20-11.00
2 Holder, Mikah 11 D-1-Oceanside/sd 21-00.50
3 Lattier, Deven 12 D-1-Steele Canyo 21-02.75
4 Jackson, Devon 12 D-2-Mt Miguel/sd 21-03.75
5 Miller, Jordan 10 D-1-Oceanside/sd 21-04.75
6 Hill, Cameron 10 D-2-Cathedral/sd 21-05.25
7 Holder, Alijah 11 D-1-Oceanside/sd 21-06.00
8 Abel, Dominque 11 D-2-Mt Miguel/sd 21-06.00
9 Walker, Jalen 12 D-2-Mt Miguel/sd 21-09.00
Event 30 Men Triple Jump
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 2:45 PM
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 Peacock, Jermaine II 11 D-1-Eastlake/sd 42-10.25
2 Jackson, Devon 12 D-2-Mt Miguel/sd 43-01.00
3 Nguyen, Arthur 12 D-1-Mt Carmel/sd 43-02.50
4 Holder, Mikah 11 D-1-Oceanside/sd 43-02.75
5 Carter, Chris 11 D-2-Imperial /sd 43-05.25
6 Tuff, Lonnie 12 D-1-Steele Canyo 43-09.25
7 Kim, Minsung 12 D-2-Olympian /sd 44-01.50
8 Miller, Jordan 10 D-1-Oceanside/sd 44-03.50
9 Dodds, TK Kevin 11 D-1-Oceanside/sd 46-09.00
Flight 2 Finals
1 Simington, Carter 10 D-2-La Jolla/sd 41-06.50
2 Castro, Jordan 12 D-2-Univers C/Sd 41-07.50
3 Santos, Kameron 10 D-2-Madison /sd 41-08.00
4 Smith, Devin 11 D-2-El Capitan/s 42-00.00
5 Woods, James 12 D-2-Olympian /sd 42-02.00
6 Hill, Christian 11 D-2-Del Norte /s 42-02.75
7 Avery, Jory 12 D-1-Escondido/sd 42-04.25
8 Boulware, James 12 D-1-Eastlake/sd 42-06.25
9 Wiley, Alex 11 D-1-Steele Canyo 42-06.75
Event 31 Men Shot Put
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 3:15 PM
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 Maneval, Andrew 12 D-1-Torrey Pn/sd 49-05.75
2 Vanderbilt, Jack 12 D-2-Christian/sd 49-08.50
3 Wyatt, Jalen 11 D-1-Helix/sd 50-07.50
4 Newman, Jamal 12 D-1-El Camino/sd 50-09.00
5 Quigley, Gavin 12 D-2-St Agstn/sd 51-01.50
6 Santos, Sebastian 12 D-2-Imperial /sd 51-03.75
7 Braddock, Wesley 11 D-1-Eastlake/sd 51-05.00
8 Hendrickson, Kyle 11 D-1-San Psqul/sd 52-08.00
9 Ogundeji, Dotun 11 D-2-Madison /sd 54-08.00
Flight 2 Finals
1 Quichocho, Jeremyah 10 D-2-El Capitan/s 44-04.75
2 Tarbert, Terrance 12 D-2-San Pasqual 45-04.50
3 De Leon, Leonardo 12 D-2-Palo Verde/s 45-11.50
4 Purifoy, Edward 10 D-2-Cathedral/sd 47-06.00
5 Phillips, Robert 12 D-1-Helix/sd 48-01.50
6 Quessenberry, Scott 12 D-1-La Costa/sd 48-05.25
7 Rudeen, Eric 12 D-1-Poway/sd 48-10.00
8 Naotala, Joseph 12 D-2-Army&Navy/sd 48-11.00
9 Bonilla, Jorge 12 D-1-Sweetwtr/sd 49-03.00
Event 32 Men Discus Throw
===============================================================================
Saturday 5/25/2013 - 12:30 PM
Name Year School Seed Mark
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 Ena, Mau 10 D-1-Vista/sd 145-01
2 Long, Charlie 12 D-1-Poway/sd 149-00
3 Todd, Steven 12 D-2-Kearny/sd 150-04
4 Hampton, Kordell 11 D-1-Helix/sd 150-06
5 Ogundeji, Dotun 11 D-2-Madison /sd 153-00
6 Maffei, Josh 12 D-1-Escondido/sd 156-04
7 Savage, Darrion 11 D-1-Morse/sd 158-05
8 Newman, Jamal 12 D-1-El Camino/sd 166-08
9 Song, Brenden 12 D-1-West Hlls/sd 184-05
Flight 2 Finals
1 Solitare, Sean 11 D-2-Olympian /sd 131-08
2 Savusa, Samo 11 D-2-Madison /sd 134-01
3 Maldonado, Jorge 12 D-2-Vally Cnt/sd 134-04
4 Quigley, Gavin 12 D-2-St Agstn/sd 135-09
5 Navarrete, Oscar 12 D-2-Univers C/Sd 140-04
6 Pace, Austin 12 D-1-Poway/sd 140-04
7 Padilla, Paul 12 D-2-Olympian /sd 142-11
8 Wyatt, Jalen 11 D-1-Helix/sd 143-11
9 Black, Norman 11 D-2-High Tech Hi 144-03 |